roller

Perfektní náplň, německé společností Schmidt Technology, modré barvy.​

Roller (z angl. to roll) je psací náčiní, fungující na principu kapalného, vysoce viskózního inkoustu a kuličky. Na rozdíl od propisky, jejíž inkoust je založen na bázi olejového roztoku, je ale inkoust rolleru ředěn vodou a má tudíž nižší hustotu. Proto se s ním také píše lehčeji a vytváří ostřejší a hladší linky, v čemž se blíží klasickému plnícímu peru. A protože kulička, kterou používá, je oproti kovovým kuličkám propisek keramická, říká se mu také keramické pero.

Rollery se používají na běžné psaní, na přepisování a při používání dokumentního inkoustu i na psaní různých trvalých záznamů. Používají se všude tam, kde se používaly snímací tužky barevné i nebarevné. Kuličkové náplně jsou velmi kvalitní a vyrábějí se v nejrůznějších barvách (modrá, červená, zelená, černá atd.).

antické stříbro

antický bronz

Plnící dřevěné pero bronzové

antické stříbro

antický bronz

plnící

Standardní velikost hrotu - M

Obsahuje konvertor 

Plnicí pero je psací nástroj umožňující psaní a kreslení inkoustem na vodní bázi. Při psaní je inkoust veden do hrotu gravitací a na principu kapilarity. Na rozdíl od násadky (redispera) je inkoust uchováván uvnitř pera, k plnění se používají naplněné zásobníky (bombičky), konvertor nebo pístový mechanizmus. U konvertoru a pístového mechanizmu se barvivo nasává přes hrot pera na principu podtlaku. Hroty per bývají kovové (např. z nerezavějící oceli či zlata) a bývají značeny písmeny podle své tloušťky. K psaní plnicím perem není třeba vyvinout téměř žádný tlak na papír.

dřevěné / dárkové

krabičky

varianta pro rollery

varianta pro plnící pera

  • Facebook
  • Instagram
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon